Konferencija „Gerųjų praktikų diena“ 23-04-29

Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija 2022–2023 metais dalyvauja projekte „Kokybės krepšelis“. Vienas iš veiklos prioritetų diegiant šį projektą yra ugdymo karjerai – STEAM mokslų populiarinimas tarp mokinių; STEAM dalykų mokytojų kompetencijų tobulinimas; mokymų pradinio, pagrindinio ugdymo ir STEAM mokomųjų dalykų mokytojams kaip įveiklinti gamtos laboratorijas organizavimas; sėkmingai įgyvendinamos STEAM strategijos, organizuojant edukacines išvykas mokiniams.

Kovo 29 dieną vyko mokinių STEAM tiriamųjų darbų konferencija „Gerųjų praktikų diena“, kurią organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui H. Romanovska, biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič, biologijos vyresn. mokytoja T. Dulko, chemijos mokytoja metodininkė R. Boris, fizikos mokytoja A. Bogumilo, technologijų vyresn. mokytoja I. Lesnevska, dailės vyresn. mokytoja R. Utovka, dailės vyresn. mokytojas A. Subotkevič, informacinių technologijų vyresn. J. Masalskaja, muzikos vyresn. mokytoja A. Balkuvienė. Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų ir veiksmingą mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą kartu atliekant tiriamąją veiklą ir dalintis gerąja patirtimi. Konferencijos uždaviniai: ugdyti STEAM veiklos gebėjimus, formuoti praktinės veiklos įgūdžius, skatinti pažinti gamtą, formuoti mokslinio mąstymo ir tyrimų įgūdžius, plėtoti skaitmeninę kompetenciją mokiniams kartu su mokytojais atliekant tiriamuosius darbus, taikant inovatyvius ugdymo(si) metodus ir priemones, aptarti STEAM praktinių tiriamųjų darbų svarbą ir reikšmę bendrojo ugdymo programoje, taip pat jų įtaką mokinių ugdymo(si) motyvacijai ir tolimesniam karjeros pasirinkimui.

Renginyje dalyvavo ir pranešimus skaitė 4–IVG klasių mokiniai. Jame lankėsi ir Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) deleguotos atstovės, kurios vykdė projekto „Kokybės krepšelis“ II etapo veiklos teminį išorinį veiklos kokybės vertinimą. Buvo skaityta net 14 atrinktų pranešimų – geriausios praktikos pavyzdžių įvairiausiomis STEAM temomis. Pranešėjams buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.

Šis laikotarpis pasižymėjo intensyviu bendradarbiavimu su šalies ir vietos partneriais bei atnešė vertingų pamokų. Į konferenciją susirinkę dalyviai patvirtino, kad projektas yra svarbus ir reikalingas, o STEAM ugdymas padeda rengtis ateityje laukiantiems iššūkiams ir išbandymams.

Dėkojame konferencijos dalyviams už kantrybę, klausimus ir diskusijas. Rengėjai tikisi, kad tokio pobūdžio konferencijos sulauks išskirtinio dėmesio ir ateityje, o į susitikimus kasmet rinksis vis daugiau dalyvių.