iNaturalist biologijos STEAM pamokoje 23-10-20

Vienas iš gimnazijos tikslų yra integruoti STEAM veiklas į ugdymo procesą. STEAM padeda ugdyti mokinių kritinį mąstymą ir praktinį suvokimą mokantis gamtamokslinių dalykų. STEAM ugdymas skatina domėjimąsi biologija, padeda gerinti šio dalyko rezultatus ir mokinių mokymosi motyvaciją.

Tarp mokinių egzistuoja keistas įsivaizdavimas, kad išmanieji telefonai ir gamta yra nesuderinami. Praktiškai įrodyta, kad egzistuoja ne vienas technologinis sprendimas, kuris priartina žmogų prie gamtos, padeda ją pažinti ir sudominti mokinius, būtent to buvo siekiama biologijos pamokoje.

Biologijos pamokoje 8 b klasės mokiniai dalyvavo praktinėje STEAM veikloje. Naudodamiesi išmaniųjų telefonų programėle iNaturalist, atpažino rudenį žydinčius augalus, sužinojo apie jų paplitimą, susipažino su žiedynų įvairove, mikroskopavo ne tik žiedų vainiklapius bet ir taurėlapius, fotografavo mikropreparatų vaizdus, analizavo rezultatus, vėliau palygino augalų virtualius aprašymus su aprašymais knygose, apibendrino gautus duomenis. Aštuntokai buvo nustebę, kad rudenį pražysta tiek daug laukinių augalų.

Išmaniojo telefono programėlė „iNaturalist“ leidžia fotografuoti laukinius augalus ir gyvūnus bei padedant programėlės naudotojų bendruomenei, atpažinti rastas rūšis. Apibendrindami rezultatus biologinės įvairovės ir gamtosaugos mokslininkai gali susipažinti su nuotraukomis, kurias programėlė laiko „mokslinio lygio“ ir jas analizuoti.

Pamokoje buvo jungiamas naujos medžiagos dėstymas su įtraukiančia praktine veikla. Naudota programėlė siūlo mokiniams smagų būdą sužinoti apie augalus ir gyvūnus visame pasaulyje ir savo šalyje, kartu prisijungti prie įdomių mokslinių tyrimų. Mokiniams buvo įdomu, naudinga ir praktiška!

Biologijos mokytoja metodininkė K. Voitechovič