Vandos Chotomskos 94. gimimo metinės 23-10-26

94. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej

„Dziecko musi mieć w otoczeniu ludzi czytających. Książka musi być w zasięgu wzroku, najlepiej jeśli jest w rękach rodzica."

Wanda Chotomska

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 26 października 2023 roku do czytelni biblioteki szkolnej zaprosiliśmy klasę 3b wraz z wychowawczynią.

Spotkanie poświęciliśmy twórczości, jednej z najsłynniejszych polskich pisarek literatury dziecięcej i młodzieżowej, Wandy Chotomskiej, z okazji jej 94. rocznicy urodzin.
Wraz z dziećmi i panią dyrektor Żanetą Jankowską czytaliśmy fragmenty książek „Nasze ptaki“ i „Dzieci pana Astronoma“. Następnie dzieci wymieniały nazwy ptaków i samodzielnie czytały krótkie zabawne wiersze. Oglądaliśmy animacje związane z tematyką książek: edukacyjną bajkę i piosenkę o Układzie Słonecznym, a także prezentację o ptakach. Wspomnieliśmy też o 550. Rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika – najsłynniejszego polskiego astronoma. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki ptaków i wypożyczyły wybrane książki.

Bibliotekos vedėja Agata Chatkevič