„Keptos bulvės diena” 23-10-13

O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw, wiedzą i mali i duzi. Sprzyjająca pogoda, ciepłe promienie jesiennego słońca sprawiają, że dzieci częściej wychodzą na świeże powietrze.

Tak było i tym razem, gdy w piękny październikowy dzień dzieci z grup „Krasnale“, „Smerfy“, 0b, 0c, 0a postanowiły wraz ze swoimi wychowawczyniami uczcić „Święto pieczonego ziemniaka”. Na początku przywitaliśmy Jesień, a następnie wrzuciliśmy ziemniaki do ogniska. W oczekiwaniu na ziemniaki wspólnie śpiewaliśmy jesienne piosenki, recytowaliśmy wiersze, tańczyliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki. Odpowiadając na pytania, dzieci wykazały się znakomitą wiedzą znajomości potraw wykonanych z ziemniaków. Wiele radości też sprawiło układanie mandali z darów jesieni. Po wesołej zabawie degustowaliśmy pieczone ziemniaki.

Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Elżbieta Buiko