Knygų fėjos susitinka su darželinukais 24-04-12

Czarodziejki – Wróżki Książkowe witają przedszkolaków

Dzisiaj nasza biblioteka przeżyła niesamowitą przygodę. W piątkowe przedpołudnie 12 kwietnia odwiedziły nas dzieci z grupy „Pszczółki“ oraz „Motylki“ z przedszkola w Rudominie, których pięknie przywitały Czarodziejki – Wróżki Książkowe. Na wstępie przedszkolaki dowiedziały się, że posiadają one czarodziejską Moc, która polega na obdarzaniu dzieci pasją czytania, a kto na swojej drodze spotka Książkową Wróżkę, wkrótce polubi książki.

Zapraszając dzieci w podróż po bibliotece każdy otrzymał bilecik, z którym w rączkach ruszyliśmy do pomieszczeń biblioteki naśladując ruchy skrzydeł wróżek, w rytmie piosenki „Bajeczki, Książeczki“. Spotkanie zaczęliśmy od rozmowy o książkach, o bibliotece. Następnie Wróżki zaproponowały wysłuchanie przepięknej opowieści, której bohaterką była kotka Kaja mieszkająca w Bibliotece. Wiele ciekawego dowiedziały się dzieci również o czarodziejskiej kaczuszce, która zadziwiała swymi dziwnymi manierami. A piosenka o Mądrej Rzece wprowadziła nas do różnorodnego świata zwierząt, o których dzieci mogły usłyszeć także w krótkich wierszykach Jana Brzechwy. Następnie taniec „A ram zam zam” rozweselił całą gromadkę. Po czym dzieci z zaciekawieniem oglądały książeczki i odszukiwały ukryte w nich kolorowe zakładki. Na koniec było wypowiedziane magiczne zaklęcie, po którym dzieci napewno polubią książki, a Panie wychowawczynie będą je chętnie czytały. Zadowolone dzieciaki otrzymały słodką niespodziankę i pełne wrażeń wyruszyły do przedszkola.

Bibliotekos vedėja Agata Chatkevič