Edukacinis projektas „po stiklu“ 24-04-24/25

Balandžio 24-25 d. gimnazijoje vyko edukacinio projekto „Po stiklu“ veikla, kurios metu 5-8 klasių mokiniai iš arčiau susipažino su vienintele, per Lietuvą jau trečius metus keliaujančia, nariuotakojų ekspozicija. Vaikai pamatė gyvą vorą-paukštėdą, vieną iš didžiausių pasaulio tarakoną, šakelėmis apsimetančias gyvalazdes, šimtakojį.
Edukologas Edgaras Čepulkovskis ne tik įdomiai papasakojo apie kiekvieną gyvūną, pateikė daug negirdėtų faktų, bet ir įtraukė vaikus į savo pasakojimus. Kalbėjo apie nariuotakojų klasifikaciją, jų kūno sandarą, sugebėjimą prisitaikyti bei išgyventi aplinkoje.

Edukacijos metu mokiniai klausėsi pasakojimo apie driežus, nuodingas varles, gyvates ir kitus egzotinius gyvūnus. Moksleiviai ne tik aktyviai atsakinėjo, bet ir uždavinėjo klausimus. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kuo gyvūnai minta, kaip jie keliauja, kur slepiasi, kodėl taip keistai atrodo. Galiausiai jaunieji gamtininkai išsiaiškino, kodėl gyvūnus reikia saugoti ir kad kiekvienas gyvūnas yra svarbus gamtai.

Per netradicinę biologijos pamoką drąsiausi gamtos mylėtojai galėjo ne tik pamatyti, kas gyvena po stiklu, bet ir džiaugėsi galimybe paliesti, paglostyti kai kuriuos gyvūnus, pavyzdžiui, kukurūzinį žaltį, driežą Drakoną.

Įdomi pažintinė pamoka mokiniams suteikė daug nepamirštamų įspūdžių bei naujų žinių.