Šeimos dienos šventės ir mokslo metų pabaiga Marijampolyje 24-05-31

Uroczystości z okazji Dnia Rodziny oraz zakończenia roku szkolnego

31maja dla uczniów, ich rodzin oraz wszystkich pracowników Filii Nauczania Początkowego w Mariampolu Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca był dniem bogatym w wydarzenia. Pierwszym z nich była uroczystość dla najbliższych dzieciom osób - Rodziców. „ Dom to miejsce wyjątkowe.

Może być na końcu świata!
Najważniejsza jest rodzina,

czyli mama, ja i tata!“– takimi słowami uczniowie rozpoczęli program artystyczny. Każde dziecko pragnie, aby rodzina była szczęśliwa, aby miała prawdziwy i szczęśliwy dom. W tym szczególnym dniu wszyscy chcieli być razem. Uczniowie zaprosili na spektakl „Historia mamy i taty“. Mali artyści w sposób zarówno żartobliwy, jak i wzruszający przeprowadzili widzów przez kolejne etapy z życia rodziny: moment, w którym spotykają się młodzi ludzie, zawiązuje się uczucie, rodzą się dzieci, Dziewczynki i chłopcy byli, jak zwykle, doskonali. Dali pokaz swoich umiejętności tanecznych, wokalnych, recytatorskich i aktorskich.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była połączona ze Świętem Rodziny. Szkolna rodzina w tym dniu pożegnała swoje koleżanki z klasy 4, które zakończyły kolejny etap edukacji. Rodzice czwartoklasistek otrzymali podziękowania za wsparcie oraz współpracę, za trud włożony w wychowanie dzieci. Dyrektor gimnazjum Żaneta Jankowska oraz wicedyrektor Mirosława Klim wręczyła dyplomy dla wzorowych uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie się, życząc uczniom dalszych postępów w zdobywaniu wiedzy.

Obecna na uroczystości dyrektor żłóbka-przedszkola p. Irena Tamoševičienė złożyła gościom serdeczne życzenia i podkreśliła, jak ważny jest bliski kontakt i wsparcie rodziców w życiu dziecka. To był szczególnie miły, radosny i rodzinny dzień w naszej szkole.

Wakacje czas zacząć... Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć słonecznych i bezpiecznych dni.

Starszy nauczyciel nauczania początkowego

Stanisława Skarżyńska